Masáže

Masáž lávovými kameny

 - je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle, nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Ideální je kombinace všeho za účelem maximální pomoci.

Účinky: - stimuluje krevní oběh a lymfatický systém

hluboce relaxuje a harmonizuje

postupně prohřívá celé tělo

pomáhá detoxikaci organismu

vyrovnává energii v těle

Kontraindikace:

Otevřené rány a modřiny

Hypersenzitivita na teplo

Vysoký krevní tlak

Nedávné operace

Křečové žíly

Infekční onemocnění

Kožní infekce

Sluneční popáleniny

Záněty

Těhotenství

 

Masáž sportovní a rekondiční

 – masáž patří k jedněm z nejstarších léčebných prostředků v historii lidstva. Původ slova masáž je odvozen od řeckého „massó“, což znamená mačkati, hnísti. Jedná se o soubor masérských hmatů prováděných za účelem odstranění únavy, relaxace či k přípravě na sportovní výkon. Masáž je sdílením doteku rukou na těle, hlavě, pažích nebo na nohou. Masáž však může prostupovat mnohem hlouběji než jen pod pokožku, zasahuje niterněji, než jsou uloženy svaly a kosti. Správná a procítěná masáž proniká až do hloubi vaší bytosti. Masírovaná osoba by měla celou proceduru vnímat jako jeden nepřetržitý a nepřerušovaný pohyb, při němž doteky přecházejí rytmicky a plynule jeden v druhý.

Účinky:  - stimuluje krevní oběh a lymfatický systém

hluboce relaxuje a harmonizuje

postupně prohřívá celé tělo

pomáhá detoxikaci organismu

vyrovnává energii v těle

 

Kontraindikace:

Otevřené rány a modřiny

Nedávné operace

Křečové žíly

Infekční onemocnění

Kožní infekce

Sluneční popáleniny

Záněty

Těhotenství

Akutní horečnaté onemocnění

Leukémie a nádorová onemocnění

 

Indická masáž hlavy

 Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Účinky:

 • uvolnění napětí, úleva od bolesti, odblokování energie
 • Obnovení pohyblivosti krku a ramen
 • Zmírnění očního napětí, pomoc při bolestech hlavy a migrénách
 • Povzbuzení krevního oběhu, zlepšení cirkulace krve ve ztuhlých svalech, navrácení síly a vitality
 • Podpora činnosti nervového systému
 • Stimulace oběhového a lymfatického systému
 • Rozptýlení toxických látek a jedů, zvýšení množství kyslíku přiváděného do tkání, zrychlení procesu celkového čištění organismu
 • Zlepšení funkce imunitního systému
 • Povolení svalstva vlasové pokožky hlavy, povzbuzení růstu vlasů, zlepšení jejich kvality
 • Odstranění poruch spánku a nespavosti
 • Zlepšení koncentrace, jasnější myšlení
 • Energetické vyrovnání

Indická masáž má vliv nejen na fyzickou, ale současně i na mentální úroveň. Pomáhá zvládat psychickou únavu, podrážděnost, odstraňuje emocionální stres a napětí, zbavuje úzkosti, deprese. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody.

Reflexní masáž chodidel

Masáž nohou An Mo je Čínská uzdravující masáž reflexních zón, meridiánů a akupresurních bodů chodidel.

V dávných lékařských spisech jsou slova: „Všichni lidé mají nohy, stejně jako všechny stromy mají kořen. Vyčerpání u stromu začíná kořenem a stárnutí lidí u nohou. “

Čínská masáž An Mo, která se překládá jako „tlačit, stisknout“ (An) a „tření“ (MO), má historii více než dva tisíce let.
Stala jedním z nejdůležitějších a dostupných metod tradiční čínské medicíny, společně s technikou Qigong.

Reflexní terapie An Mo je součástí tradiční čínské medicíny a má fyzické účinky na jednotlivé orgány a lidské tělo jako celek.
Zvláštní techniky mechanického působení rukou a prstů mohou zóny dráždit a zklidňovat, zahřívat a zmírnit bolest, zlepšit celkový stav a vytvořit příjemný pocit v průběhu masáže.

Reflexní terapie An Mo, je široce praktikováno v moderní čínské medicíně, je účinná v prevenci mnoha lidských onemocnění a zotavení těla jako celku.

Z pohledu tradiční čínské medicíny, masážní terapie je jen způsobem, jak pomoci, zbavit se stagnace qi a krve a zvýšit jejich oběh.
Obecně lze říci, že masáž nám pomáhá odpočinout, jak po tvrdé fyzické stránce, tak i po intenzivní duševní; zbavit se starostí, stresu a únavy; posílit imunitu; zlepšit oběh čchi a krve, (zabránit vzniku onemocnění a pronikání do našich těl agresivní patogenní qi; zpomalit proces stárnutí a mnohem, mnohem víc…)